TALEBENİ SEÇ

İDDEF   Mahmud Efendi Hazretlerinin her mahalleye bir erkek bir kız medresesi açma sevdasını kendisine ilke edinmiş olup, hem yurt içi hem de yurtdışında bu ilke doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır. Son yüzyılda islamın öğretisini üstlenecek alimlerin azlığı ve müslümanların dini meselelerini öğrenecekleri kurumların yeterli olmayışı veya aileden aldıkları geleneksel islam anlayışı ile Müslamanlar, islamı olması gerektiği gibi yaşayamamaktadırlar. Abdest almaktan evlenmeye, ticarete, miras bölüşülmesine kadar hayatın her safhasında olması gereken dini inançlarımızı, hayatımıza tatbik ederken doğru yapmak için ilim önderlerine, alimlere çok fazlaca ihtiyaç duymaktayız. Bu ihtiyaç doğrultusunda Efendi Hazretlerimizin (K.S.) aşağıdaki sözlerini kurumsal şiar olarak benimseyerek dünyanın dört bir tarafına medrese açmaya devam ediyoruz:

“Medrese açmak lazımdır."

‘Burası yeter hoca efendi... Nerede yeter! On kişi olsa, biri doymasa olmaz. Bu medrese bu mahalleye yeter. Yanındaki mahalleye de aynısı olacak. Ta Van’a, hudûda kadar. Hatta sınırdan da öteye lazım.”

PROJENİN AMACI NEDİR ?

Yurtdışında hafızlık ve İslâmi ilimleri okuyan talebelerimizin aylık eğitim masraflarını üstlenmek isteyen, böylece bir alim, bir hafız yetiştirmek temennisinde bulunanlara bu hayırlı işte bir imkan sunmaktır.

HANGİ ÜLKELERDE MEDRESE FAALİYETİ VARDIR ?

Bugün Gürcistan ,Arakan, Kırgızistan, Sırbistan, Burkina Faso, Gana, Gine, Etiyopya (Habeşistan), Mali, Pakistan,Senegal, Somali, Hindistan, Suriye, Türkiye,Uganda,Kenya toplam 53 medresemiz bulunmakta olup, medreselerimizin sayısı artmaktadır. Projemiz vasıtasıyla adı geçen ülkelerdeki binden fazla talebemizin ve bu ilimleri tahsil etme niyetinde olan binlerce potansiyel talebenin faydalandırılması planlanmıştır.

TALEBENİN AİDATINI NASIL ÜSTLENEBİLİRİM ?

Talebelerimizin aidatını üstlenmek isteyen hayırseverler, internet sitemizden,Merkez Ofisimiz Fatih Çarşamba,Sultangazi,Esenler ve Ümraniyeofisimize bizzat gelerek veya da telefon vasıtasıyla (02126210065) başvuru formu doldurduktan sonra, kendilerine istedikleri sayıda talebeler tahsis edilerek bilgileri paylaşılır.

TALEBENİN EĞİTİM VE GELİŞİM BİLGİLERİ GÖNDERİLİYORMU ?

Üstlenilen talebenin 6 Ay’dan 6 aya talebenin Eğitim ve gelişim bilgileri sistemde bulunan telefon numaranıza yada bağışçının isteği üzerine E-mail yoluyla gönderilir.

AİDAT ÖDEMELERİ NASIL YAPILIR ?

Aidat ödemeleri aylık, 3 aylık, yıllık veya 2 yıllık olarak makbuz karşılığı elden, bankadan, internetten yahut PTT'dan yapılabilir. Banka, internet ve PTT üzerinden yapılan ödemelerde“TALEBE” notu açıklama kısmına kesinlikle düşülmelidir.

BİR TALEBE AİDATI NE KADARDIR ?

Hafızlık ve şer-i ilim tahsil eden bir talebenin eğitim aidatı, 1 ay için 60 TL  olup, tahsil süresi 2 ilâ 5 yıldır.

Kimbilir belki gelecekte, çığır açan Fatih ve Fatihlerinden biri belkide sizin eseriniz olacaktır. Neden olmasın ?

Hemen Talebenizi Seçmek İçin Tıklayınız

Okunma : 14.822
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 723 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.736 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 350 Kişi sitemizi inceliyor.