HOCANI SEÇ

ÜstâdımızMahmud Efendi Hz. (K.S.) buyurdular ki; "Her şeysiz olur da hocasız olmaz!". İDDEF olarak yeni bir projeyi başlatıyoruz. Hedefimiz yurtdışında ilk etapta 500 yeni ehlisünnet hocayı hizmetlerimize dahil etmek. Böylece Afrika, Asya ve Avrupa'da bozuk itikadların yerleştirilmesine mani olarak ümmetin kurtuluşu yolunda önemli bir adım atılmış olacağını düşünüyoruz.

NEDEN HOCALAR PROJESİ?

Afrika başta olmak üzere dünyanın her yerinde müslümanlığa büyük bir yöneliş ve müslümanların inanç temellerinde büyük bir kuvvetlenme söz konusu. Ne var ki itikad noktasında büyük sorunlar yaşanmakta, mescidlerde, medreselerde bozuk inançlar ve kaynaklar ile ders yapılmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri şia inancının bir müslüman inancı gibi yayılması, diğeri ise selefi ismi altında selefi salihine muhalif bir inanç sisteminin yayılma gayretidir. İki inanç da Rasulullâh Efendimiz'den (S.A.S.) bize tebliğ olunan İslâm tebliğ ve öğretisine aykırıdır. Dolayısıyla bu bozuk itikadların ehlisünnet itikadı ile tedavi edilerek, yeryüzüne hak mezhepler ile ehlisünnetin yayılması gerekmektedir.

Bu mübarek vazifeyi üstlenecek olanlar hocalardır. Elbette hocaların ehlisünnet inancında bulunması ve hizmetini ifa ederken dünyevi meselelere muhtac olmaması icap eder.

ŞU AN HİÇ HOCANIZ VAR MI?

İDDEF zaten bugün itibariyle 33 ülkede yer alan 53 medresesi ve 25 civarında mescidi ile bu görevi yürütmektedir. Görev noktalarında 345 aktif hocamız bulunmaktadır. Proje ile bu hizmetin daha hızlı yayılması amaçlanmakta ve ilk etapta hoca sayısını 500'e çıkarırken, aynı oranda yeni bölgeler hedeflenmektedir. "BİR HOCAÜSTLEN,BİNLERCE TALEBEN OLSUN!"

HOCALARI GÖREBİLİR MİYİM; NASIL EMİN OLABİLİRİM?

Bağışınız esnasında ücretlerine göre üyelik panelinizden hocalarımız içinden seçim yapabilir veya bize ulaşarak görevli personellerimizden hoca kartlarını talep edebilirsiniz. Hoca kartları, hocalarımızın kendisi ve görevi hakkında detaylı bilglieri fotoğraflı bir şekilde içermektedir.

PROJEYE NASIL KATKIDA BULUNABİLİRİM?

Proje kapsamında yer alan hocalarımızdan birinin ya da dilediğiniz kadarının, 1 ya da daha fazla aylık ücretini üstlenebilirsiniz. Dilerseniz bunu aydan aya yapmayı sözle taahhüt edebilir, dilerseniz belirli bir süre için proje bağışınızı peşinen yapabilirsiniz.

BİR HOCA İÇİN AYLIK BAĞIŞ TUTARI NE KADAR?

Görevli hocalarımızın aylık ücretleri, görevli oldukları yerler (başkent merkezi yahut köy, ucuz ya da pahalı ülke gibi), görev nitelikleri (medrese, mescid, bölge sorumlu hocası gibi), çalışma süreleri (tam gün, yarım gün gibi) gibi kriterlere bağlı olarak değişmektedir. Kuruluşumuzun tayin ettiği asgari ücret 500 TL'dir.

BİR HOCA İÇİN BU ÜCRET AZ DEĞİL Mİ?

Hocalarımızın bulundukları bölgeler itibariyle ücretleri oldukça iyi olup, emsallerinin üzerindedir. Bu itibarla geçim standartları iyidir. Böylece hizmetleri eksiksiz sürebilmektedir. Bununla birlikte kuruluşumuzda bölge ve ülke sorumlusu gibi yahut bulunduğu ülkenin yüksek geçim standartları sebebiyle çok daha yüksek ücret alan hocalarımız da bulunmaktadır. Biz bunların 500 TL'ye kadar olan kısmını kampanyaya dahil ediyoruz.

NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRİM?

1. Merkez Ofisimiz Fatih Çarşamba, Sultangazi, Ümraniye Şubelerimizden makbuz karşılığında elden bağış yapabilirsiniz.
2. Kuveyttürk Bağış ekranından (dilerseniz şubelerinden) İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU'nu seçerek masrafsız bağış yapabilirsiniz.
3. Hesap Numaralarımızdan birine havale/EFT yöntemi ile bağuış yapabilirsiniz.
4. ONLİNE BAĞIŞ sistemimizden kredi kartınız ile bağış yapabilirsiniz.
5. 0212 621 00 65 numaralı Çağrı Merkezinden Mail Order sistemiyle kredi kartıyla bağış yapabilirsiniz.

Lütfen merkez ofisimize gelmek dışındaki tüm bağış yöntemlerinde açıklama kısmına telefon numaranız ile birlikte "HOCASIZ OLMAZ" notunu düşmeyi unutmayınız.
Herhangi bir sorunuz için bizleri 0212 621 0065 nolu çağrı merkezimizden arayabilirsiniz.


Hemen Hocanızı Seçmek İçin Tıklayınız

Okunma : 15.196
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 726 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.739 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 353 Kişi sitemizi inceliyor.