ÜMMETİN RENKLERİ İSTANBUL DA

 

 

3. Uluslararası Ümmetin Renkleri Türkiye Buluşmasının final programı İSTANBUL da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

 

 

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından 26 ülkeden gelen hoca ve talebe temsilcilerinin katılımıyla daha önce Sakarya ve Trabzon da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Ümmetin Renkleri Türkiye Buluşmasının final programı Karagümrük stadyumunda gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı program halk tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İDDEF Genel Başkanı Mahmut Şevket Ustaosmanoğlu ve İDDEF Genel Koordinatörü Mehmet Turan’ın konuşmaları ile devam etti.

Daha sonra program, 26 ülkeden gelen talebelerin Kur-an’ı Kerim tilavetleri, ilahi ve kaside okumaları, şiirler ve zikirlerle devam etti.

Programın özel konuğu Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi ise konuşmasında, yurtdışında yapılan bu tür hizmetlerin önemli olduğunu, Bu tarz faaliyetleri yürüten Ehl-i Sünnet kuruluşlara gerekli önemin ve desteğin verilmesi gerektiğini vurguladı.

3. Uluslararası Ümmetin Renkleri Türkiye Buluşması kapsamında 26 ülkeden gelen hoca ve talebeler yaklaşık bir ay süren programların tamamlanmasının ardından kendi ülkelerine uğurlandılar.

Okunma : 2.362
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 738 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.751 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 363 Kişi sitemizi inceliyor.