SURİYE'DE MAHMUD EFENDİ HZ. MUTFAĞI

 

 

Tüm dünyada olduğu gibi Suriye’de de Mahmud Efendi Hazretleri’nin izleri görülüyor. Suriye’nin İdlib bölgesinde açtığımız Mahmud Ustaosmanoğlu (k.s.) mutfağında her gün binlerce kardeşimize gıda yardımları yapmaya başladık.

 

Buradaki çalışmaları İDDEF (İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu) bizzat kendisi yürütmekte ve Allah’ın izniyle Suriye’li kardeşlerine her defasında daha fazla hizmet etmeye devam etmektedir.

 

Ekmek fırınlarının bombardıman altında kalması ve zarar görmeyen fırınların da yağmalanması sonucu ülkede ciddi bir gıda ihtiyacı bulunmaktadır. Tabii ki burada sadece ekmek değil, birçok konuda ihtiyaç söz konusudur.

 

 

Mama, battaniye, tıbbi yardımlarda ulaştırmaya gayret ediyoruz. Kurban bağışlarınızı da Suriye’de tehlikeli bölgelerden uzak yerlerde kesiyoruz ve etlerini kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Her geçen gün açlıkla mücadele eden ve son derece zorluklar çeken kardeşlerimize bir nebze olsun destekte bulunmaya çalışıyoruz.

 

Zalim rejimin ve onun destekçilerinin zulümlerine maruz kalan Suriye’de vatandaşlar yiyecek, içecek bulmakta ciddi manada zorlanıyorlar.

 

Suriye’de ekseriyetle Ehl-i sünnet kardeşlerimizin yaşadığı bölgelerde bu dramlar yaşanıyor. Diğer batıl fırkaların, gayrimüslimlerin olduğu bölgelerde ise sükûnet hâkim. Bu da rejimin  Ehl-i sünnet vel cemaate karşı zalimliğinin apaçık bir göstergesidir.

 

 

Ülkede fiyatların çok pahalılaştığı ve karaborsa dediğimiz el değiştirme usulüyle günlük ihtiyaç malzemeleri çok yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Asli ihtiyaç olan yiyecekleri ve ekmeği bulamayan çocuklar açlıktan ölmektedir.

 

İDDEF’in Suriye bölge sorumlusu kardeşlerimiz senenin her döneminde bu çalışmaları sürdürmektedir.

 

Burada başlattığımız bu çalışmalar ilerleyen dönemler için umut vaad ediyor. Müslüman kardeşlerimize daha fazla yardım edebilmek adına bizleri heveslendiriyor.

 

Ümmet-i Muhammed’i düştüğü yerden kaldırabilmek adına daha çok gayret etme peşindeyiz ve bu konuda gün geçtikçe daha da fazla güçlendiğimizi hissediyoruz. Siz değerli bağışçılarımızla birlikte bu güce sahibiz ve dünyanın ayrı ayrı bölgelerinde bulunan kardeşlerimize de bu güç ve cesaretle ulaşmaya niyetliyiz.

 

 

 

Okunma : 1.795
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 274 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.145.218 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 84 Kişi sitemizi inceliyor.