SEFERİMİZ GİNE'YE

   

         İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu olarak dünyanın dört bir yanında İslami eğitim vermek ve muhtaç kimselerin insani ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz. Şu ana kadar bitirdiğimiz projelerimiz neticesinde binlerce Müslümana hizmet ettik ve daha fazlası için faaliyetlerimize devam ediyoruz.

 

      Gine Cumhuriyeti yurtdışı çalışmalarını başlattığımız ilk ülkemiz. Bundan dolayı bizim için ayrı bir öneme sahip. 2009’da başladığımız tebliğ ve tedris faaliyetlerimiz bugün Gine’yi en etkin ve aktif olduğumuz ülkelerden biri haline getirdi. Hali hazırda 6 medrese, 12 hoca ve 200 talebe ile üç şehirde İslami eğitim çalışmaları yapıyoruz.

 

          Eğitim çalışmalarımızın yanında inşa ettiğimiz Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi ile başkent Conakry'de Gine halkına kalıcı bir eser bırakmayı hedefliyoruz. Şehrin estetik yapısına ayrı bir değer katacak olan bu külliyenin en büyük bölümü olan camiiye, şahsiyeti ve hayatı ile Gine Müslümanlarına örnek olmasını arzu ettiğimiz Sultan 2.Abdülhamid Han'ın ismini vermeyi uygun gördük. Camiimizin yanına bir kız medresesi, bir erkek medresesi, aşevi, lojman, ihtisas merkezi ve  bir de sağlık ocağı inşa ediyoruz.

 

           Bu kapsamda yapımına hali hazırda devam edilen, Mahmud Ustaosmanoğlu külliyesinin 1. Etap açılışını gerçekleştirmek üzere 18-19 Şubat tarihlerinde Gine'ye gidiyoruz. İstanbul'dan kaldıracağımız özel uçakla birlikte Gine'nin başkanti Konakri de gerçekleştireceğimiz Ümmetin Renkleri Buluşması ve Mahmud Ustaosmanoğlu külliyesi 1. Etap açılış programına siz değerli bağışçılarımız davetlidir. Ön başvuru formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilir, 0(212) 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Okunma : 4.772
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 737 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.750 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 362 Kişi sitemizi inceliyor.