MANİLA MAVİ CAMİİ

Mavi Camii, Filipinler'in başkenti Manila'da bulunuyor. Aynı anda 6.000 kişinin ibadet edebildiği camiyi yıllık yarım milyon kişi ziyaret ediyor. Manila'da yaşayan 250.000 Müslüman için merkez Camii konumunda olan bu yapı aynı zamanda kültürel tesisleri ve derslikleri de bulunan büyük bir islami kompleks.Mavi Camii'nin büyük bir kısmı maddi imkansızlıklar nedeni ile harap ve atıl vaziyette bulunuyor. Elektrik faturalarını ve İmam maaşlarını bile ödemekte zorlanan Müslüman ahali hem fiziki, hem maddi zorluklar içerisinde Mavi Camii'yi yeniden hayata geçirmek için yardım bekliyor.Mavi Camii projemizi iki etaba ayırdık. İlk etap projemiz ile Camii'nin atıl alanlarının Medrese olarak düzenlenmesi hedeflenirken; İkinci etapta ise Camii'nin genel onarımı ve çevre düzenlemesi yer alıyor.Mavi Camii Projesinin ilk ve en önemli kısmını çok kötü fiziki şartlar altında ve atıl vaziyette bulunan 250 m2'lik alanının kütüphane, çalışma salonu, misafirhane ve yatakhane de dahil olmak üzere tam teşekküllü bir Medrese şeklinde yeniden düzenlenmesi oluşturuyor.Projenin tamamlanmasının hemen ardından Medresemiz Filipinlerin en kuvvetli Ehl-i Sünnet alimlerinin ders vereceği tam zamanlı bir Medrese halinde faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Hocaları ve talebeleri hazır halde bulunan Mavi Camii Medresesi desteklerinizi bekliyor.

Okunma : 828
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 701 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.714 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 329 Kişi sitemizi inceliyor.