İDLİB ACİL YARDIM

İdlib'de insanlık suçu: Kimyasal saldırıda 100 kişi öldü. Suriye’nin kuzeyindeki İdlib kentinin Han Şeyhun beldesine dün Esad rejimi tarafından hava saldırısı düzenlendi. Kimyasal silahların kullanıldığı saldırıda çoğu çocuk en az 100 kişinin öldüğü, 500’den fazla kişinin yaralandığı bildirildi

 

CİĞERLER ASİTLE DOLUYOR

 

Gazdan etkilenenlerin bayılma, kusma ve ağız köpürmesi gibi belirtiler gösterdiği bildirildi. Klor veya Sarin gazı kullanıldığı tahmin ediliyor. Klor gazı, göz ve akciğerlerdeki nemle birleşince aside dönüşüyor. Sarin gazı ise sinir sistemini felç ediyor.

 

TÜRKİYE YARDIMA KOŞTU


Sınıra 30 kilometre uzaklıktaki İdlip’e; Hatay’dan gönderilen onlarca ambulansla, çok sayıda yaralı Türkiye’deki hastanelere taşındı. Türkiye ile Suriye sınırında kimyasal yıkama çadırı kuruldu.

 

Yaralılar tıbbi duşlarda yıkandı. Türk sağlık görevlileri kimyasal etkilere karşı özel giysiler giyerken, hastanelerde gerekli önlemler alındı. Türkiye ayrıca bölgeye; kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer kalıntıları tespit edebilen keşif araçları gönderdi.

 

İDDEF (İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu) olarak ilaç çalışmalarımız devam etmektedir. Nakit yardımlarınızı İdlib’te acil ihtiyaçları olan kardeşlerimize ilaç olarak tedarik edip ulaştırıyoruz.

Okunma : 1.511
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 697 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.710 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 325 Kişi sitemizi inceliyor.