FİLİPİNLER'DE BİOSAND FİLTRE PROJESİ

 

Sürdürülebilirlik ve kalıcılık ilkeleri ile faaliyetlerini yürüten İDDEF, biosand filtre projesine ilk Filipinler’de başladı.

 

Kirli suları bakteri ve virüslerden %99 oranında arındırarak içme suyu haline getiren biosan filtreler, uzun yıllar boyunca temiz su sıkıntısını ortadan kaldırıyor. İDDEF (İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu) ilk etapta 60 adet biosand filtreyi Filipinler'in Zamboanga şehrinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

 

 

Proje özellikle yoğun yağmur dönemleri geçiren ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle temiz su temini konusunda sıkıntı yaşayan bölgeleri kapsıyor. Güney Asya’da Filipinler Hindistan ve Kamboçya, Ekvatoral Afrika’da ise Gine, Gana, Nijerya’nın güneyi ve Uganda ülkelerinde uygulanması hedefleniyor.

 

Halihazırda Filipinler'de başlayan projede ikinci ülke olarak Hindistan düşünülüyor. Düzenli olarak her ay ortalama 100 ünite Biosand Filtre dağıtılması planlanıyor.

 

 

Okunma : 102
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 264 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.145.208 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 74 Kişi sitemizi inceliyor.