GÜNEŞ PANELİ PROJESİ

Çevreci Projeler

 

Projelerimizi en uygun fiyat, en fazla ömür ve çevreye zarar vermeyecek şekilde tasarlıyoruz. Çünkü bir Müslüman olarak sahip olduğumuz kaynakları en verimli şekilde kullanmamız gerektiği bilincindeyiz. Bu yüzden projelerimizi enerjisini güneşten sağlayacak şekilde yapılandırmayı planlıyoruz.

 

En uygun fiyat

 

Bunun için en önemli sebebimiz bağışçılarımızdan topladığımız ve projelerimiz için

harcadığımız kaynağı en verimli şekilde kullanmak. Güneş enerjisi ile orta vadede elektrik ve ısıtma ihtiyacımızı tamamen kendi imkânlarımızla sağlayıp maliyeti en aza indirmeyi planlıyoruz.

 

Sürdürülebilir olmak

 

Maliyetin yanında bakımlarını yaptığımız sürece enerji ihtiyacımızın sürekli karışlanmasını sağlamak da bizim için önemli. Dış etkenlere bağlı herhangi bir sorunun külliyemizi etkilememesi, verimimizi maksimum seviyeye çıkaracaktır.

 

Çevreci olmak

 

Tüm bunlarla beraber çevreye vereceğimiz zararı en aza indirmeyi, “Yaratılanı severiz, Yaratandan ötürü” vecizesi gereği bir ehlisünnet yolcusu olarak üzerimize düşen bir görev olarak görüyoruz. Ayrıca bağışçılarımızın destekleriyle külliye medrese ve mescidlerimizin etrafına dikmeyi planladığımız ağaçlar da bu görev bilincinin bir tezahürüdür.

 

Hedefimiz

 

İnsana verilen en büyük değerin, insanların ahiretini düşünmekten geçtiğinin bilincindeyiz. Bu düsturla yürüttüğümüz çalışmalar her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

Külliyemiz ise bugüne kadar yaptığımız en büyük İslami eğitim projemiz ve bu nedenle bizim için ayrı bir öneme sahip.

Bağışçılarımızın maddi ve manevi destekleriyle tamamladığımız 1. Etap ve yine bu desteklerle tamamlayacağımız 2. Etap ile bu külliyenin Afrika’da kıyamete değin devam edecek büyük bir hizmet hareketini başlatmasını hedefliyoruz.

 

 

 

Okunma : 777
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 298 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.145.242 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 108 Kişi sitemizi inceliyor.