İddef Gönüllüsü

İDDEF Gönüllüsü Kimdir?

İDDEF Gönüllüsü; sahip olduğu fiziki enerji, maddi imkan, zaman ve ilmi birikimini İDDEF’in düzenli olarak yaptığı veya yapmayı tasarladığı projelerde/kampanyalarda sarf edebilecek, bunun karşılığında Rıza-i İlahi’nin dışında bir beklenti içerisinde bulunmayacak kimsedir.

İsminden ve Misyonunundan da anlaşılacağı gibi “İnsanların Ahiretini Düşünmek, İnsana verilen En Büyük Değerdir.” Dustürunu tüm insanlığın maddi manevi kurtuluşuna vesile olmak için yapmış olduğu her hizmete tebliğ nazarıyla bakıp, attığı her adımı tebliğ niyetiyle atan kişidir. Bundan dolayı her İDDEF gönüllüsü aynı zamanda birer gönüllü tebliğcidir.

Gönüllülük Süreci :

Gönüllü adayı İDDEF Gönüllü Formu'nu doldurarak gönüllülük talebini yazılı olarak bildirir.

Gönüllü Formu ile başvurusu alınan gönüllü, detaylı görüşme için vakfa davet edilerek kendisi ile mülakat yapılır.

Gönüllü Yönetimi Koordinatörlüğü tarafından değerlendirilen formlar, gönüllünün katkı sağlayabileceği alanlar göz önünde bulundurularak İDDEF Gönüllü Listesi'ne kaydedilir.

Bu aşamadan itibaren İDDEF Gönüllüsü SMS ve Gönüllü toplantıları yoluyla federasyon çalışmalarından düzenli olarak haberdar edilir.

Federasyon tarafından ihtiyaca binaen ve gönüllünün katkı sağlayabileceği alan ve zaman göz önünde bulundurularak faaliyetlere katılımı için davet edilir veya gönüllü, tanımladığı ve teklif ettiği çalışmayı federasyonun kabulü ile gerçekleştirir.

Gönüllünün yapmış olduğu aktiviteler bir form ile birlikte toplantıda ilgili birime aktarılır ve dosyasında tutulur.

Okunma : 9.643
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 727 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.740 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 354 Kişi sitemizi inceliyor.