SABIR YİNE SABIR

Bütün ulvî yükselişlerin temelinde acı ve ıstırap vardır. Rahatlık ve şımarıklıktan sadece hayal kırıklığı ve hüsran doğmuştur. Geçici sıkıntılar ve acılar mutlaka olacaktır. Başı ve sonu iyi olan yolculuğun ortalarında geçici zorluklarla karşılaşmak da mukadderdir.

Düşünün! Hangi yavru düşüp kalkmadan yürümeyi öğrenmiş, hangi tohum toprağın karanlık bağrında beklemeden yeşerebilmiştir.

Kuyunun kahrı çekilmeden Yusûf (Aleyhisselam) olunur mu? Ben iman eriyim demek kolay. Bunu ispat etmek için imtihana çekerler insanı. Sabır, işin sonunu gözlemek, sabırsızlık ise işin âkıbetini göremeyecek kadar kısa ve dar görüşlü olmaktır.

İlk saf ve meydanlar daima işlerin sonunu iyi görenlere nasip olur.

Mevlânâ diyor ki:

- Yağmur yağmadan ot biter, gül açar mı? Akarsuyun bulunduğu her yerde yeşillik ve bereket vardır. Her şey küçük başlar, sonra büyür. Bunun tek istisnası sıkıntıdır. O, büyük başlar, giderek küçülür.

İllâ sabır… İllâ sabır…

Ahmet USTAOSMANOĞLU

İDDEF Genel Başkanı

Okunma : 4.262
  • İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU Cebeci Mh. Eski Edirne Asfaltı No:702/B Kat:4 Sultangazi / İSTANBUL Diğer Şube Adresleri :İletişim
  • İDDEF bir İsmailağa kuruluşudur.

Bugün 755 Kişi, 23 Nisan 2015'den itibaren toplamda 2.077.768 Kişi İddefi ziyaret etti. Şu an 377 Kişi sitemizi inceliyor.